8 (618) 59544

Psichologė Akvilija Kiburienė



Titulinis

Apie mane

Paslaugos

Kontaktai

Skaitiniai

Žinynas

Afirmacijos

Dr. Ramunė Dirvanskienė „Kaip veikia smegenys“

Įrašas publikuotas 2021/03/01

Autorė pirmame puslapyje palieka įrašą: „Ši knyga skirta tiems, kurie domisi savo smegenų veikla ir jų sveikata. Taip pat sergantiems smegenų ligomis ir jų artimiesiems“.

Knygoje labai aiškiai ir suprantamai aprašyta kaip veikia smegenys, kurios smegenų dalys yra už ką atsakingos. Tai nėra neurologijos vadovėlis, tačiau aiškus ir suprantamas aprašymas padeda skaitytojui geriau suprasti kurios smegenų dalys turi įtakos priimant sprendimus, kalbant, jaučiant ar išsigąstant.

„Mūsų kūne yra dvejos smegenys – galvos ir nugaros (stuburo). Stubure esančios nugaros smegenys atsakingos už informacijos susirinkimą iš viso kūno (rankų, kojų, vidaus organų ir t.t) ir jos perdavimą į galvos smegenis, kuriose ši informacija toliau apdorojama“.

„Galvos smegenis sudaro keturios pagrindinės dalys: smegenų kamienas, smegenėlės, tarpinės smegenys ir didžiosios smegenys<…> smegenų kamiene taip pat išsidėstę centrai , atsakingi už įvairius refleksus ir gyvybinių funkcijų (tokių kaip kvėpavimas, virškinimas, sąmoningumas ir kt) palaikymą, <…> Tarpinės smegenys yra virš smegenų kamieno, giliai smegenų viduje. Jas sudaro keletas smegenų dalių, iš jų svarbiausios – gumburas ir pagumburis, kurie tarpininkauja perskristant informaciją ir reguliuojant organizmo vidaus organų veiklą. <…> Smegenėlėse apdorojama daugiausia su judesiais ir pusiausvyra susijusi informacija“

Skaitytojai versdami puslapį po puslapio geriau pažįsta ir supranta smegenų veikimo principą ir įsitikina, jog svarbiausi dalykai reikalingi smegenų aktyvumui ir produktyvumui gerinti: tai miegas, grynas oras, vanduo, aktyvumas ir pilnavertė mityba.

Knygoje paaiškinama kaip veikia greitieji angliavandeniai ir kokios jų pasekmės smegenims, taip pat yra skyrius, kuriame dėmesys priklausomybėms ir jų neurofiziologiniams pokyčiams, nemažai informacijos apie senatvinius smegenų pokyčius ir prevencines priemones. O taip pat  metodai, kurie gali padėti atidžiau įsiklausyti informaciją, mokytis ir iš to gauti daugiau naudos.

Tai knyga, kurioje rasite atsakymus į šiuos ir kitus klausimus: ar tiesa, kad išnaudojame tik 10 proc. Jų potencialo? Kaip smegenys vystosi ir kokiais būdais galima skatinti vaiko protinę raidą? Kuo naudingas miegas? Ar vyrų ir moterų smegenys skiriasi?

Įrašo autorė AK psichologė

Sveiki, aš esu psichologė Akvilija Kiburienė. Jūs esate mano virtualiuose namuose. Kviečiu pasidairyti ir susipažinti iš arčiau.

Kiti įrašai

Klaus Bernhardt “Gyvenimas be nuostatų, baimės ir nerimo”

Klaus Bernhardt “Gyvenimas be nuostatų, baimės ir nerimo”

Ar įmanomas gyvenimas be nuostatų? Be išankstinio nusistatymo, mąstymo bei veikimo apie vienus ar kitus dalykus? Visuotinė lietuvių kalbos enciklopedija nuostatą apibrėžia kaip “žmogaus pasirengimą, polinkį suvokti objektą, numatyti situaciją, atlikti tam tikrą su tuo...

Janet S. Klosko, Jeffrey E. Young “Ištrūk iš spąstų”

Janet S. Klosko, Jeffrey E. Young “Ištrūk iš spąstų”

Ar dažnai tavo praeities įpročiai persekioja tave dabartyje? Ar jaučiate, kad tai darote ne Jūs, o kažkas kuo buvote anksčiau? Norisi atitrūkti ir tarsi sau įrodyti, kad aš juk ne toks, aš juk pasikeičiau!, bet ir vėl besikartojant situacijoms žvelgi į save ne tokį,...

Marina Melija „Palikite vaiką ramybėje!”

Marina Melija „Palikite vaiką ramybėje!”

Knygynų lentynose nemažai išrikiuota populiariosios psichologijos knygų ir ypač vaikų auklėjimo tematika. Jei nuspręsite rinktis tik vieną, tikėtina, jog nesigaus išsirinkti vieną, kurioje rastumėte atsakymus į visus klausimus. Visose knygose rasite informacijos,...